PeP Mobil Uygulaması

Para transferi, akaryakıt ve fatura ödemeleri kontrolünüz altında.

Güvenliğiniz İçin

PepPara (Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.), internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden yapacağınız işlemlerin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla en yeni güvenlik önlemlerini takip etmekte ve etkin güvenlik çözümlerini uygulamaktadır.


Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi 0850 450 5040 numaralı telefondan veya destek@peppara.com adresinden PepPara Müşteri Hizmetleri’ne iletebilirsiniz.

  PepPara Hesabınıza Erişim
⦁ PepPara hesabınıza erişim sağlamak için www.peppara.com adresini kullanın ve “Giriş Yap” bağlantısını izleyin.

⦁ Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.

⦁ PepPara üzerinden gerçekleştirilen işlemler, 128 Bit SSL şifreleme yöntemi kullanılarak güvenli bir şekilde tarafımıza iletilir. Erişiminizin güvenli olup olmadığını adres çubuğunda yer alan adresin “http” değil “https” ile başlamasından ve tarayıcı uygulamasındaki kilit resminden anlayabilirsiniz.

⦁ PepPara hesabınıza erişim için giriş ekranında daha önceden belirlediğiniz şifreniz istenir ve ayrıca cep telefonunuza ulaşan SMS Güvenlik Şifresi’nin girilmesi gerekmektedir.
Her giriş denemesinde farklı bir şifre gönderimi yapılacaktır. Cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifrenizi ve kullanıcı parolanızı PepPara personeli dahil kimseyle paylaşmayınız. Eğer şifreniz telefonunuza ulaşmazsa, telefonunuzun mesaj hafızasının dolu olmadığını ve kapsama alanı içinde bulunduğunu kontrol ettikten sonra, yeniden şifre talep edebilirsiniz. Şifre konusunda sorun yaşıyorsanız 0850 450 5040 numaralı telefondan veya destek@peppara.com adresinden PepPara Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
  Şifre ve Kişisel Bilgi Güvenliği
Kişisel bilgilerinizi ve şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. sorumlu değildir. Güvenli bir hizmet sağlamak hem şirketimizin hem de müşterilerimizin alacağı önlemler sayesinde mümkün olacaktır. PepPara’nın müşterilerine sağladığı güvenlik önlemlerinin yanı sıra müşterilerimizin de kendilerine düşen görev ve sorumlulukların bilincinde olmaları ve buna göre tedbirli davranmaları büyük önem taşımaktadır.
  Dikkat Edilmesi Gerekenler
⦁ PepPara müşterilerinden hiçbir şekilde e-posta, sms, telefonla ve diğer yöntemlerle bilgi talep etmemektedir. Eğer böyle bir e-posta, sms veya çağrı alırsanız 0850 450 5040 numaralı telefondan veya destek@peppara.com adresinden PepPara Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz

⦁ Size gelen e-postalarda kullanıcı adı, parola ya da diğer kişisel bilgileriniz istenirse paylaşmayınız ya da bu bilgileri isteyen sayfalara bağlantı (link) verilirse kesinlikle girmeyiniz.

⦁ Parolanızı kolay tahmin edilebilir kişisel bilgilerinizden (doğum tarihi, art arda sayılar vb.) oluşturmayınız.

⦁ Kişisel bilgilerinizi, parolanızı kesinlikle kimseyle paylaşmayınız, bir yerde yazılı olarak tutmayınız, PepPara hesabınıza girerken kimseye göstermeyiniz.

⦁ Birden fazla yerde aynı parolayı kullanmayınız. Örn: E-posta adresinize erişmek için kullandığınız parola ile PepPara üyeliğinizde kullandığınız parola aynı olmamalıdır.

PepPara oturumu belli bir süre sonra otomatik olarak kapanıyor olsa da, Güvenli Çıkış butonuna basmadan bilgisayarınızın başından ayrılmayınız.

⦁ Bilgisayar güvenliği olmayan veya güvenliğinden emin olmadığınız (internet cafe gibi) ortamlardan PepPara hesabınıza girmemeye özen gösteriniz.

⦁ Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sisteminin (Windows, MacOS vb.) yayıncısının web sitesinden güncellemeleri indirerek işletim sisteminizin olası güvenlik açıklarını kapatınız.

⦁ Bilgisayarınıza anti virüs ve güvenlik yazılımları kurmanız ve bu yazılımları güncel tutmanız güvenliğiniz açısından önemlidir.

⦁ Bilgisayarınıza lisanssız ya da kaynağı belli olmayan yazılımları yüklemeyiniz.

⦁ Güvenli olmayan web sitelerinden dosya ya da program indirmeyiniz.

⦁ Belirli periyotlarda şifrenizi değiştirmenizi zorunlu kılıyoruz. Ancak siz de istediğiniz zaman parolanızı değiştirebilirsiniz.

⦁ Hesap hareketlerinizi kontrol ediniz. Size ait olmadığını düşündüğünüz bir işlem gördüğünüz takdirde zaman kaybetmeden 0850 450 5040 numaralı telefondan veya destek@peppara.com adresinden PepPara Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz.

⦁ Telefonda kendisini Savcı, Hakim, Polis gibi kamu personeli olarak tanıtan şahısların taleplerine itibar etmeyiniz ve en yakın emniyet birimi ile irtibata geçiniz.

• Peppara Kart'ınız çalındıysa ya da kaybolduysa PepPara hesabınızdaki Kartlarım sekmesinden kartınızı anında iptal edebilir veya 0850 450 5040 numaralı telefondan PepPara Müşteri Hizmetleri’ni arayarak iptal edebilirsiniz.

• Peppara Kart bilgileriniz size özeldir, kart bilgilerinizi ve şifrenizi Peppara çalışanları dahil başka kişilerle paylaşmayınız.

PeP Mobil Uygulamasını Hemen İndirin.

PeP Mobil uygulaması ile işlemleriniz 7/24 istediğiniz anda istediğiniz yerden çevirimiçi olarak yapmanın keyfini çıkarın.

PeP Mobil Uygulaması iOS - AppStore PeP Mobil Uygulaması iOS - AppStore

Müşteri Hizmetleri

0850 450 5040